Pożyczka pozabankowa


Każdy z nas czasami znajduje się w sytuacji, gdy potrzebuje nagle zastrzyku gotówki. W takiej sytuacji przydałaby się szybka pożyczka bez załatwiania zbędnych formalności i bez długiego oczekiwania. Pierwszą naszą myślą, jest zwrócenie się o pożyczkę do banku i wtedy zaczynają się schody. W ostatnim czasie przepisy bankowe zostały obostrzone, co sprawia, że coraz więcej osób nie otrzymuje takiej pożyczki. Przyczyny mogą być różne, najczęściej nie jesteśmy wiarygodni dla banku, nie mamy zdolności kredytowej, mamy już zaciągnięte inne kredyty lub znajdujemy się w rejestrze BIK, co zamyka nam drogę do otrzymania pożyczki. W takiej sytuacji wychodzą nam na przeciw instytucje pozabankowe oferując nam taki produkt jak pożyczka pozabankowa.

Szybka pożyczka pozabankowa charakteryzuje się, tym, iż można ją otrzymać w sposób szybki, łatwy i wygodny. Aby otrzymać taką pożyczkę wystarczy wypełnić formularz kontaktowy przez internet, podczas rozmowy telefonicznej czy za pomocą smsa. Nic prostszego! Formalności są ograniczone do minimum. Nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, nie są potrzebne zabezpieczenia i poręczyciele.

Dużym plusem jest również to, iż instytucje te nie sprawdzają czy mamy zaciągnięte inne kredyty i czy nie figurujemy przypadkiem na liście dłużników w BIK. Często wystarczy tylko dowód osobisty. Wniosek rozpatrywany jest bardzo szybko, równie szybko otrzymujemy pieniądze na konto – na ogół do 24 godzin, choć w wielu instytucjach nawet w przeciągu 15 minut. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to dobre wyjście, gdy nie możemy otrzymać pożyczki w banku, ale musimy pamiętać aby sprawdzać dokładnie jaki jest ogólny koszt pożyczki, zanim podpiszemy umowę.

Drugą opcją może być pożyczka prywatna czy też pożyczka społecznościowa (social lending). Dużym atutem takiej pożyczki jest na pewno jej elastyczność i brak z góry ustalonych warunków udzielenia pożyczki. Możemy negocjować warunki bezpośrednio z osobą udzielającą pożyczki. Na ogół nie są tutaj wymagane jakiekolwiek formalności, zaświadczenia czy dokumenty. Zwykle wystarczy umowa cywilno – prawna i weksel.

Szybkie pożyczki prywatne w praktyce mogą się okazać opcją tańszą, gdyż jest pomijana kwestia pośredniczenia instytucji finansowej, co sprawia, że opłaty związane z prowizją czy oprocentowaniem są niższe niż w przypadku instytucji finansowej. Należy na pewno sprawdzić czy nie ma jakichś dodatków kosztów np. weryfikacyjnych lub innych, które podnosiłyby koszty zaciągnięcia pożyczki. Na pewno jest to ciekawa opcja, którą warto sprawdzić.